fbpx

Edukacyjny Bieg Rodzinny

Edukacyjny Bieg Rodzinny ma na celu przybliżenie najmłodszym informacji o historii, faunie i florze występującej w Karkonoszach.

W biegu startuje się parami, rodzic/opiekun (osoba pełnoletnia) biegnie wraz z dzieckiem / podopiecznym (osobą niepełnoletnią). Zawodnicy trasę pokonują równocześnie, trzymając się na szlaku w bliskiej od siebie odległości.

Jednym z elementów wydarzenia będzie spotkanie w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego. Informacje przyrodnicze przekazane na wystawie i przez pracowników KPN będą wykorzystywane podczas Edukacyjnego Biegu Rodzinnego. Na jego trasie zlokalizowanych zostanie siedem punktów informacyjnych. Na każdym z nich umieszczona będzie zagadka/rebus/pytanie związane z wcześniejszym spotkaniem w Centrum. Poprawna odpowiedź będzie oceniana przez ekspertów z Karkonoskiego Parku Narodowego na mecie biegu.

Głównym celem biegu nie jest rywalizacja sportowa. Nie zostanie wyłoniony zwycięzca. Dokonany będzie pomiar czasu, pary będą wyposażone w numery startowe, a na mecie otrzymają medale. W ten sposób łączymy edukację na temat Karkonoskiego Parku Narodowego z działaniami mającymi na celu promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych.

Dokonany pomiar czasu będzie miał znaczenie jedynie poglądowe. Za każdą poprawną odpowiedź na jedno z siedmiu pytań para otrzyma bonifikatę czasową wynoszącą 5 minut. Łącznie będzie możliwość zdobycia 35 minutowej bonifikaty. Wyniki zostaną zamieszczone na stronie chojnikmaraton.pl jednak nie przewidujemy wyróżniania najszybszych zawodników wywołując ich na podium biegu.

Pod koniec rywalizacji zaprosimy wszystkich zawodników do wspólnego zdjęcia i wręczymy dyplomy uczestnictwa.

Dla par, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie siedem pytań przygotowane zostaną upominki. Dołożymy również wszelkich starań, aby Ci którym nie udał się poprawnie odpowiedzieć poczuli się wyjątkowo.

ZAPISY

Harmonogram Biegu Edukacyjnego

piątek
16.00-22.00 – Biuro Zawodów, możecie odebrać pakiet startowy

sobota
7.00-9.00 – Biuro Zawodów, możecie odebrać pakiet startowy
9.30 – spotkanie Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym ul. Cieplicka 196 A
58-570, Jelenia Góra. Tam bezpłatnie wejdziecie na wystawę historyczno-przyrodniczą (z Biura Zawodów do oddalonego o 800 metrów Centrum Edukacyjnego idziecie sami – trasa do pokonania – trasa do pokonania. Wracacie również do Biura Zawodów, obok którego zlokalizowany będzie start Waszego Biegu)
11.30 – Start zawodów. Zawody to bieg na 8 km z przystankami edukacyjnymi i pytaniami sprawdzającymi Waszą wiedzę. Przed startem dostaniecie karty z pytaniami.
16.00 – Dekoracja Biegu Edukacyjnego.

Przestrzeń rodzinna

Miejsce festiwalowe zorganizowane zostanie w sposób przyjazny dla rodzin z dziećmi. To kolejny powód, żeby Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy nie traktować jako zawodów, które wykluczają przyjemny weekend z najbliższymi. Oprócz wspomnianych wyżej atrakcji będzie możliwość korzystania z placu zabaw, strefy gastronomicznej, łazienki i przewijaka. Wieczorem, podczas ceremonii wręczenia nagród, zaplanowane jest ognisko oraz koncert.