fbpx

Zawody sportowe – dzieci w centrum wydarzeń

Z powodu COVID-19 zawody dla dzieci w 2020 roku są odwołane 

Podczas Chojnik Karkonoskiego Festiwalu Biegowego dzieci będą mogły wziąć udział w zawodach sportowych. W trakcie zmagań dorosłych, tuż po ostatnim ich starcie (ok godz. 9.15) zgrupujemy się wszyscy na polu przed startem i podzielimy na kategorie wiekowe. Każdy zawodnik przekroczy prawdziwą linię mety, dostanie nagrodę w formie zdrowych przekąsek bądź drobnego upominku.

  • zawody są darmowe, 
  • podczas zawodów dzieci nie mogą pozostać bez opieki, 
  • start zawodów od 9.15, 
  • zawody są na świeżym powietrzu. Mogą zostać odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych

Warsztaty artystyczne dla najmłodszych

Z powodu COVID-19 warsztaty dla dzieci w 2020 roku są odwołane 

Przy Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej przeprowadzone zostaną warsztaty plastyczne. Każde chętne dziecko, zaraz po zawodach sportowych, zostanie zaanimowane do działań artystycznych. W latach ubiegłych dzieci tworzyły m.in. medale dla swoich rodziców, malowały, wycinały oraz grały w różne gry sprawnościowe. W tym roku w planach mamy:

1.Gry zabawy podwórkowe
2. Zabawy taneczne
3. Rysowanie kredą

  • warsztaty są darmowe
  • podczas warsztatów dzieci nie mogą pozostać bez opieki
  • start warsztatów odbędzie się po zawodach sportowych
  • warsztaty są na świeżym powietrzu. Mogą zostać odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych

Przestrzeń rodzinna

Z powodu COVID-19 strefy zawodów (start/meta, biuro zawodów) dostępne są jedynie dla zawodników. Osoby towarzyszące na te strefy mają zakaz wstępu.

Miejsce festiwalowe zorganizowane zostanie w sposób przyjazny dla rodzin z dziećmi. To kolejny powód, żeby Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy nie traktować jako zawodów, które wykluczają przyjemny weekend z najbliższymi. Oprócz wspomnianych wyżej atrakcji będzie możliwość korzystania z placu zabaw, strefy gastronomicznej, łazienki i przewijaka. Wieczorem, podczas ceremonii wręczenia nagród, zaplanowane jest ognisko oraz koncert.